Рис

Любити суші і роли – означає знати у тому, що більшість смаку доводиться не так на начинку, але в правильно підібраний і приготовлений рис. Тому ми розповімо, як його вибрати і приготувати в домашніх умовах.

Правильна методика приготування рису

Важливим є не тільки процес приготування, а й безпосередньо вибір крупи, що використовується для приготування суші та ролів.

Підбір рису

Не секрет, що для приготування японських роли підходять не стандартні види рису. Інакше, якщо він був підібраний неправильно, роли розваляться або перетворяться на одноманітну мішанину з рибою та овочами. Щоб уникнути подібної ситуації, вибираються сорти крупи з підвищеною клейкістю. Потрібний рівень клейкості доступний виключно в рисі, що має високий вміст крохмалю.

Тому для приготування ролів не підходять довгозернисті варіанти. Дикий, бурий рис краще відкласти убік. Хороше рішення – круглозернисті сорти.

Промивання

Другим за важливістю етапом є промивання крупи.

Миття має бути тривалим і акуратним. Не рекомендується стискати або переживати, придавлювати крупинки за допомогою ложки. Це пошкодить їхню текстуру і процес варіння зіпсує сировину для суші.

Краще промивати крупу у прохолодній воді. Гаряча вода, а тим більше окріп, вимиє крохмаль, і тоді крупа буде марною і розвалиться в процесі скручування ролу.

У Японії процес триває у середньому півгодини. Кухарі підходять з відповідальністю до промивання та підготовки головного інгредієнта: від відсутності пилу та бруду залежить розкриття смакових якостей. Чим вище статус кухаря в Японії – тим більше годин він провів на кухні за миттям круп. Вважається, що для досягнення майстерного вміння в цьому питанні необхідно провести за миттям роки.

Варимо рис з розумом і японською

Після промивання рис потребує замочування. В результаті він стає м’якшим, а процес варіння істотно скоротиться. Кількість води має бути рівною крупі, і залишити його необхідно на п’ятнадцять-двадцять хвилин.

Важливий нюанс: на плиту для варіння він вирушає у тій самій воді, у якій замочувався.

У процесі варіння необхідно стежити за тим, щоб рис не мав твердості у серцевини, але при цьому не перетворювався на м’яку кашку. Уникнути невдачі можна, якщо використовувати для варіння не звичайну каструлю, а професійну рисоварку.

Для приготування краще використовувати товстостінні каструлі. Поки крупа нудиться у воді, не варто часто піднімати кришку. Вважається, що так вона стане жорсткішим і сухішим, обзаведеться скоринкою на поверхні.

У середньому п’ятнадцяти хвилин варіння достатньо. Після цього рис знімається з вогню і настоюється протягом десяти хвилин. Для остигання його пересипають у ємність із дерева, накриваючи при цьому теплим рушником. Підійде також скляний або фарфоровий посуд, якщо немає дерев’яної.

Далі проводиться приготування заправки, що складається з рисового оцту, цукру та солі. У Японії для цього можуть задіяти соєвий соус, завдяки чому крупа легше піддається ліпленню і не буває прісною, а відрізняється унікальним смаком.

Читайте також
30
December
Доставка

Азіатська кухня поступово набуває все більшої популярності. Вже не здивувати можливістю замовлення сетів та ролів додому за допомогою кур’єра. Чому це так популярно та зручно, ми розповімо у статті. Суші додому: смачно та зручно з Суші-Го Доставка ролів в Україні, зокрема в місті Миколаїв, стала популярною відносно недавно. Разом із Суші-Го ви можете спробувати цю […]

Ми використовуємо файли cookie, щоб ваше користування сайтом було зручнішим. Натисніть "OK", щоб продовжити переглядати сайт Sushi-Go